Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Maria Curie-Skłodowska w moich oczach”. - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 12:10

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Maria Curie-Skłodowska w moich oczach”.

logo konkursu

Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy uczniów na temat chemii, a w szczególności odkryć naukowych Marii Curie-Skłodowskiej, popularyzacja osiągnięć wybitnej uczonej i patronki Uniwersytetu, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów, a także promocja utalentowanej młodzieży oraz prezentacja jej twórczości szerszemu kręgowi odbiorców.

Zadanie konkursowe: praca plastyczna przedstawiająca Marię Curie-Skłodowską widzianą oczami uczestnika. Inspiracją może być jej życiorys, dokonania naukowe oraz postawa społeczna.

Kategorie wiekowe: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Prace konkursowe wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi można składać:

• u nauczycieli koordynatorów do 7 czerwca 2024 r.
  • osobiście w Katedrze Radiochemii i Chemii Środowiskowej, Wydział Chemii UMCS, pokój 2R do 14 czerwca 2024 r.
  • za pośrednictwem poczty na adres: Katedra Radiochemii i Chemii Środowiskowej, Collegium Chemicum, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 3, 20-031 Lublin z dopiskiem „Maria”.

Szkolni koordynatorzy:

Agnieszka Moskal