Tydzień Świadomości Autyzmu - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 26.04.2024, 19:54

Tydzień Świadomości Autyzmu

Dnia 10.04.2024r. klasa 4C wraz z wychowawcą wzięła udział w Niebieskich Igrzyskach w ramach Tygodnia Świadomości Autyzmu obchodzonego z Naszej Szkole.

Niebieskie igrzyska

Głównym celem wydarzenia było propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Klasa 4 C tego dnia z wielką przyjemnością uczestniczyła w przygotowanych przez wychowawcę zajęciach.
Uczniowie obejrzeli krótkometrażowe filmy tj.,,Jaś i niebieskie motyle’’, ,, Świat oczami dziecka w spektrum autyzmu ’’, ,,Tak widzę codzienność’’ oraz ,,Tacy jak Wy’’, które przybliżyły uczniom świat autyzmu i pozwoliły zrozumieć jak trudno jest funkcjonować w życiu codziennym osobom ze spektrum autyzmu. Po obejrzeniu filmów, uczniowie mieli szansę podzielić się swoimi przemyśleniami na temat autyzmu. W klasie wybrzmiało wiele życzliwych słów.
Po pogadance uczniowie wspólnie z wychowawcą udekorowali swoją klasę niebieskimi motylami, kwiatami oraz serduszkami. Na drzwiach klasy pojawił się plakat ,, Światowy Dzień Wiedzy Na Temat Autyzmu’’, a na tablicy dekoracyjnej w sali 104 zawisł duży plakat z odbitymi niebieskimi łapkami oraz imionami każdego ucznia. Plakat wykonany wspólnymi siłami był przejawem sympatii i akceptacji oraz naszej wrażliwości wobec osób z autyzmem.
Kolorem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest niebieski. W środę cała klasa 4C ubrała się na niebiesko. To wyraz solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.
Okolicznościowy plakat klasy 4C będzie można podziwiać przez cały miesiąc kwiecień. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość udziału w tym szczególnym wydarzeniu, które pozwoliło nam nabyć wiedzę o tematyce Autyzmu.

Dominika Olejnik