Spotkanie klasy 2d z Młodzieżową Akademią Filmową - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 22:26

Spotkanie klasy 2d z Młodzieżową Akademią Filmową

W ramach programu edukacyjnego uczniowie klasy 2d już po raz szósty uczestniczyli w spotkaniu MAF.

MAF

Podczas spotkania mieliśmy możliwość obejrzenia filmu niemego krótkometrażowego pt. „Tydzień” z muzyką graną „na żywo”. Następnie przenieśliśmy się do szkoły magicznych zwierząt, w której nigdy nie jest nudno. Obejrzeliśmy film przygodowo-familijny pt. „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” oparty na podstawie książki Margit Auer. Ta zabawna historia zachwyciła nas swoją oryginalnością. Sekrety, tajemnice i szkolna codzienność mieszają się ze sobą tworząc mieszankę wybuchową. Bohaterowie wykreowani przez autorkę książki wzbudzają sympatię, a magicznych zwierząt nie sposób nie polubić. Ponadto porusza istotną rolę przyjaźni w życiu dziecka. Posiadanie kogoś, kto będzie je rozumiał, na kogo będzie mogło liczyć i spędzać czas. Margit Auer pokazuje również, że umiejętność dochowania tajemnicy jest niezwykle istotna, a za jej złamanie ponosi się konsekwencje. Podczas projekcji filmu odkryliśmy sekret magicznych zwierząt i wiemy już kto jakim zwierzęcym przyjacielem został obdarowany. Dziękujemy Pani Dominice Serafin za wsparcie i opiekę podczas wycieczki.

Wychowawca:
Anna Lis