Samorząd Szkolny aktywnie wspiera Niebieskie Igrzyska! - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 22:05

Samorząd Szkolny aktywnie wspiera Niebieskie Igrzyska!

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie wzięli aktywny udział w ogólnopolskiej inicjatywie pod hasłem: Niebieskie Igrzyska, która zorganizowana została w naszej szkole pod honorowym patronatem: Fundacji ALPHA w Lublinie, Zespołu Poradni nr 3 w Lublinie oraz Insignis Centrum Edukacji i Wspierania w Rozwoju Dziecka w Lublinie pod czujnym okiem terapeutów: pani Elżbiety Niedźwiedź oraz pana Michała Namioty.

Samorząd Szkolny aktywnie wspiera Niebieskie Igrzyska

To wyjątkowe wydarzenie, które co roku jednoczy ludzi wokół ważnej sprawy, stało się dla naszej społeczności szkolnej okazją do pokazania solidarności i empatii a jej celem było zwiększanie świadomości na temat autyzmu. Samorząd Szkolny wykazał się niezwykłą inicjatywą i zaangażowaniem. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali stoisko, na którym każdy mógł dowiedzieć się więcej o autyzmie, sposobach wsparcia osób z tego spektrum oraz o samych Igrzyskach. Dzięki ich pracy, wiedza na temat autyzmu rozprzestrzeniała się w naszej społeczności, przyczyniając się do budowania otwartości i zrozumienia. Nie tylko przygotowali stoisko, ale również byli nieocenioną pomocą dla organizatorów wydarzenia. Wspierali w logistyce, organizacji przestrzeni oraz w prowadzeniu atrakcji dla uczestników Igrzysk. Ich energia i chęć do działania były zaraźliwe i z pewnością przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Samorząd Szkolny zadbał również o to, aby informacje o Niebieskich Igrzyskach dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Uczniowie rozpowszechniali materiały informacyjne, zarówno w formie cyfrowej, jak i tradycyjnej, aby każdy mógł się dowiedzieć, jak ważne jest wsparcie dla osób z autyzmem. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy pokazali, że młodzież może mieć realny wpływ na społeczeństwo i przyczyniać się do ważnych zmian. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnej inicjatywy. Razem tworzymy bardziej świadomą i wrażliwą społeczność!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: wicedyrektor szkoły pani Aneta Dams, nauczyciel wychowania fizycznego pan Kamil Stefaniak