„Posprzątajmy Lublin na wiosnę”-nasza szkoła aktywnie włączyła się do akcji sprzątania miasta. - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 24.04.2024, 15:56

W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Posprzątajmy Lublin na wiosnę” organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, sprzątając ulice sąsiadujące z naszą szkołą.

zdjęcie 2 Uczniowie na sprzątaniu świata

Jest to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się w działania proekologiczne Miasta Lublin. Od wielu lat dzieci i młodzież z lubelskich placówek wychodzą poza mury szkół, aby ocenić stan czystości okolicznych terenów i posprzątać drobne odpady jako znak troski o estetykę naszego miasta. Akcja ma charakter edukacyjny, a jej celem jest zwrócenie uwagi na dbanie o czystość miejsc, w których żyjemy i funkcjonujemy na co dzień.

Nauczyciele Zespołu Przyrodniczego