Niebieskie Igrzyska w świetlicy z klasą 1B - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 22:16

Niebieskie Igrzyska w świetlicy z klasą 1B

Niebieskie Igrzyska zawitały do świetlicy szkolnej. 12 kwietnia uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach na temat autyzmu.

Niebieskie Igrzyska

Na początek wysłuchali "Hymnu Niebieskich Igrzysk" - który był wstępem do rozmowy o tym, czym jest to przedsięwzięcie, i czym jest autyzm. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat tego, jak mogą zachowywać się dzieci z tym zaburzeniem i z jakimi trudnościami muszą się zmagać. Następnie wspólnie przeczytaliśmy książkę pt. "Krzyś jest wyjątkowy. Dla dzieci o autyzmie". Historia chłopca z autyzmem bardzo zaciekawiła uczniów. Potem dzieci pokolorowały serca składające się z elementów w kształcie puzzli i umieściły na nich karteczki z różnymi rodzajami zaburzeń, które występują u autystów. Na koniec wspólnie wykonaliśmy gazetkę ścienną w naszej sali świetlicowej.

Aleksandra Witek