Niebieskie Igrzyska w klasie 7a - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 26.04.2024, 19:38

Niebieskie Igrzyska w klasie 7a

Dnia 23 kwietnia w klasie 7a odbyły się warsztaty tematyczne „Poznaj moje oprogramowanie – o co chodzi z tym autyzmem?”.

Niebieskie Igrzyska – praca zespołowa

Punktem wyjścia było rozeznanie w faktach i mitach na temat autyzmu funkcjonujących wśród uczniów. Następnie wspólnie obejrzano animację „Amazing things Happen”, która stała się inspiracją do pracy zespołowej. Uczniowie podzieleni na grupy analizowali trudności osób autystycznych, a także osób neurotypowych w obszarach takich jak odbiór sensoryczny otoczenia, relacje społeczne i komunikacja, potrzeby i ich zaspokajanie, a także sposoby radzenia sobie ze stresem, przeciążeniem.

Wspólna dyskusja doprowadziła uczestników do wartościowego wniosku – każdy z nas ma trudności, deficyty w różnych obszarach. Kluczowa jest wiedza na ten temat, rozumienie siebie i innych oraz reagowanie na potrzeby własne oraz innych osób.

W zajęciach uczestniczyła wychowawczyni klasy p. Ewa Tomaszewska, nauczyciel współorganizujący kształcenie p. Patrycja Kulińska.

Monika Niściór