Lekcja edukacyjna z zaproszonym gościem klasie 4a - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 09:06

Lekcja edukacyjna z zaproszonym gościem klasie 4a

Dnia 17 kwietnia w klasie 4 a odbyła się wyjątkowa lekcja edukacyjna, którą przeprowadził zaproszony gość, Dr n. med. Pani Marta Piekarska, z zawodu onkolog, zaś prywatnie mama naszej uczennicy, Ani Piekarskiej.

Gość na lekcji przyrody

Celem głównym zajęć było kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów w oparciu o zasady prewencji pierwotnej nowotworów zawarte w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem. Cele szczegółowe zakładały: motywowanie uczniów do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie zachowań zdrowotnych, budowanie wśród dzieci postawy świadomej odpowiedzialności za swoje zdrowie oraz wzmacnianie umiejętności dokonywania prozdrowotnych wyborów.

Anna Irma Stelmaszek