Dzień Ziemi w świetlicy - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 29.04.2024, 08:55

Dzień Ziemi w świetlicy

Ziemia to nasz wspólny dom! Przypomina nam o tym obchodzony 22 kwietnia każdego roku Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto świata.

Dzień Ziemi w świetlicy

Z tej okazji uczniowie świetlicy szkolnej brali udział w różnych zajęciach poświęconych tematyce ekologii. W ramach wspomnianych zajęć odbyły się pogadanki dotyczące segregacji śmieci, mówiliśmy o sposobach oszczędzania wody bez której nie byłoby życia oraz możliwościach dbania o najbliższe środowisko. Ponadto świetliczaki dowiedziały się również o sposobach oszczędzania energii. Do realizacji zajęć wykorzystane zostały zagadki, quizy, piosenki, filmy edukacyjne oraz kolorowanki z okazji Dnia Ziemi Oczywiście nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej wykonanych rękami dzieci. Świetliczaki również w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku szkoły. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest wspólne zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.
Nauczyciele świetlicy