Akcja "Żonkile" w naszej szkole - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 19.04.2024, 21:29

Akcja "Żonkile" w naszej szkole

Akcja "Żonkile" to inicjatywa mająca na celu upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim 19 kwietnia 1943 r. oraz uhonorowanie pamięci bohaterów i ofiar. Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w akcji, jest to dla nas ważna forma solidarności z tymi, którzy walczyli o godność, wolność i humanitaryzm. Poprzez wsparcie tej inicjatywy uczymy się szacunku dla historii oraz doceniamy odwagę i poświęcenie bohaterów, którzy walczyli o swoje prawa w najtrudniejszych warunkach.

Akcja Żonkile

Poprzez nasze działania pragniemy pokazać, że pamięć o Powstaniu w Getcie Warszawskim i jego bohaterach nie zginie, a ich walka będzie inspiracją dla nas wszystkich.

Pamiętamy i szanujemy historię oraz wartości, które są dla nas ważne. Dzięki naszemu zaangażowaniu możemy przyczyniać się do budowania lepszego świata, opartego na miłości, szacunku i solidarności.

Koordynator :p. Agnieszka Tokarska

Wicedyrektor klas I-III p. Aneta Dams