20-lecie przystąpienia Polski do UE w ZS nr 12 - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 08.05.2024, 20:45

20-lecie przystąpienia Polski do UE w ZS nr 12

8 maja 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 12 świętowali dwudziestolecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wśród stoisk przygotowanych przez reprezentantów klas 4-6 na szkolnym korytarzu można było przyjrzeć się wystawom tematycznym, odzwierciedlającym tradycje i obyczajowość poszczególnych państw członkowskich UE.

Rocznica przystąpienia do UE

Europa w oczach uczniów

Belgia, Malta, Szwecja, Francja, Cypr, Irlandia, Chorwacja, Grecja, Węgry, Portugalia i Hiszpania to kraje unijne, na temat których uczniowie postanowili zgłębić wiedzę. Zadaniem dzieci było przedstawienie najważniejszych informacji w skrótowej i przystępnej formie. Klasy przygotowały między innymi plakaty, flagi, rekwizyty, zdjęcia, quizy z nagrodami, czy stanowisko do malowania twarzy w barwach poszczególnych narodów. Przez szkołę przeszedł korowód uczniów przebranych za postaci świętych. Inni zaś wcielili się w role bohaterów lubelskich legend. Niektórzy wystąpili w strojach charakterystycznych dla prezentowanych państw. Przedsięwzięcie pozwoliło połączyć walory edukacyjne z zabawą i integracją. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Koordynatorzy wydarzenia:
wicedyrektor Sylwia Anulewicz