Zajęcia na temat autyzmu w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 20:55

Zajęcia na temat autyzmu w świetlicy szkolnej

W dniu 10 kwietnia klasa 1E uczestniczyła w zajęciach na temat autyzmu, które zostały przeprowadzone w ramach Niebieskich Igrzysk.

Niebieskie igrzyska

Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia sobie w najprostszy sposób czym jest autyzm. Następnie poprzez zabawę starałam się wytłumaczyć, że dzieci z autyzmem często mają trudność z odbieraniem informacji z różnych zmysłów. Czasem czują za słabo, jak poprzez grubą rękawicę, czasem jednak za mocno. Do zabawy wykorzystaliśmy zimowe rękawice i pudełko, którego zawartość dzieci poznawały za pomocą dotyku. Większość poradziła sobie z zadaniem bardzo dobrze. Na koniec uczniowie kolorowały ogromną kolorowankę, z której mogły się dowiedzieć jakie zachowania najczęściej charakteryzują dzieci z autyzmem. Gdy kolorowanka była gotowa wspólnie stworzyliśmy dekorację w świetlicy.
Magdalena Segit