Nasze inicjatywy - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Co ciekawego dzieje się w edukacji wczesnoszkolnej?

"Zapusty, zapusty..."

Uczniowie klasy 3b jako aktorzy, wychowawczyni, dyrekcja

...tymi słowami uczniowie klasy 3b, którzy uczęszczają do szkolnego koła teatralnego „Bajdurka”, rozpoczęli inscenizację przedstawiania M. Kownackiej związaną z kończącym się karnawałem, a dawniej obrzędem nazywanym zapustami. Zwyczaj obchodzenia domów przez chłopców z gwiazdą, kiedyś zapustnych przebierańców odgrywających śmieszne scenki to pozostałości prasłowiańskich obrzędów ludowych mających na celu zapewnienie pomyślności plonów i dobrej zabawy. Mali aktorzy zapewnili swym występem dobrą zabawę dyrekcji, nauczycielom i uczniom edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkół nr 12 w ostatni dzień karnawału. W przedstawieniu nie zabrakło śmiesznych scenek, którym towarzyszyły ludowe utwory muzyczne.

Zajęcia z kodowania w kąciku czytelniczym

Zajęcia z kodowania

W szkolnym kąciku czytelniczym „Wędrującej książki” po raz kolejny gościliśmy Panią Agnieszkę Chaber, która pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej klas III wzięli udział w zajęciach z kodowania. Pani Agnieszka wprowadziła dzieci w świat matematycznych zagadek, logicznego myślenia oraz nauki poprzez zabawę. Kodowanie kolorowymi kubeczkami, układanie obrazka na macie kodującej oraz Sudoku obrazkowe przyniosły dzieciom wiele radości, uśmiechu oraz były okazją do wspólnego, twórczego działania rozwijającego funkcje poznawcze takie jak: koncentracja uwagi, pamięć, cierpliwość i spostrzegawczość. Uczniowie wykazali się kreatywnością, wyobraźnią, a także umiejętnością współpracy w grupie.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia.

Koordynator:
Anna Lis