Zajęcia dodatkowe klas I-III - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Zajęcia dodatkowe klas I-III

Stos książek na nim jabłko, napis zajęcia dodatkowe klas I-III

Naszym uczniom proponujemy

Na zajęciach coachingowych popracujesz nad rozwojem osobistym, nauczysz się jak wyrażać emocje, jak współdziałać w grupie i tworzyć w szkole wartościową przestrzeń dla siebie oraz swoich kolegów. Staniesz się członkiem Małego Samorządu Uczniowskiego klas I-III oraz weźmiesz udział w licznych inicjatywach i projektach w ramach działań zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej.

Grupa Termin
A Wtorek 9:20-10:05
B Środa  9:20-10:05
C Piątek  9:20-10:05
D Środa 10:05-10:50
E Wtorek 10:05-10:50

Akademia Małego Coacha

Qouote icon
Pasja jest znacznie ważniejsza niż perfekcja wykonania
C.G.Drews,

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych. Aktywność dziecka należy do jego sfery rozwoju i trzeba ją właściwie stymulować i pobudzać przez odpowiednie zabawy, a taką jest niewątpliwie zabawa w teatr. Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka, stanowią również uzupełnienie treści programowych, sprzyjają poszerzaniu i utrwalaniu wiadomości. Udział w takich zajęciach jest wspaniałym pomysłem na dobre spędzenie czasu wolnego. Teatr stwarza dobrą atmosferę grupową i spełnia funkcję terapeutyczną.

Zapraszam na zajęcia w każdy wtorek od 11:00-12:30.

scena teatralna, na scenie baletnica, u góry kwitnące na różowo gałązki

Z radością informujemy, że nasza szkoła wprowadza dodatkowe, ogólnorozwojowe zajęcia sportowe, które obejmują elementy boksu tajskiego, przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Zajęcia te mają na celu rozwijanie koordynacji, zręczności i siły, jak również koncentracji oraz samodyscypliny u dzieci. Podkreślamy, że bezpieczeństwo naszych uczniów jest priorytetem. Zajęcia będą dostosowane do wieku i możliwości naszych małych sportowców, a boks tajski będzie używany jako narzędzie do nauki ruchu, a nie jako sport kontaktowy. Zachęcamy do skorzystania z tej unikalnej oferty na naszych zajęciach sportowych. Jesteśmy przekonani, że ta nowa perspektywa na edukację fizyczną pomoże naszym uczniom osiągnąć nowe poziomy sprawności i pewności siebie. Serdecznie zapraszamy do zapisów! Miejsca na zajęciach są ograniczone, więc decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Zajęcia będą prowadzone pod okiem Pana Patryka Kargula w poniedziałki o 10:10 (klasy I) oraz piątki 12:05 (klasy II-III)

boks tajski

Kółko Krawieckie prowadzone w ramach zajęć pozalekcyjnych, stwarza młodym ludziom możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Jest okazją do zdobywania przez dzieci nowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym. Zajęcia z podstaw krawiectwa nie tylko uczą kreatywności, ale również doskonalą umiejętności praktyczne w zakresie szycia, rozwijają uzdolnienia i zainteresowanie uczniów, rozwijają sprawność manualną. Korzyści płynące z szycia to rozwój kreatywności i twórczego myślenia, co przyda się w przyszłości każdemu dorosłemu. Rozwój manualny, dzięki operowaniu igłą i nitką czy nożyczkami. Budowanie pewności siebie, dzięki satysfakcji, jaką daje samodzielnie uszyty przedmiot, taki jak np. maskotka, piórnik czy ubranie.

Nauczycielem prowadzącym zajęcia w ramach koła krawieckiego jest pani Anna Marzec – Błasik.

Zajęcia odbywają się w piątki w godzinach: 9:30-11:00

na środku uszyte materiałowe zabawki, dookoła rączki dzieci

Dzień Marchewki na warsztatach krawieckich

Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 9:20.

drewniana szachownica z figurami, w tłu chłopiec w granatowym swetrze, grający w szachy

Robótki ręczne na szydełku są nie tylko efektowne i ciekawe, ale również rozwijają twórcze myślenie, sprawność manualną, dokładność i poczucie estetyki oraz cierpliwość. Jest to też odpoczynek od zajęć szkolnych, wyciszenie i odreagowanie emocji i napięć. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać japońską sztukę amigurumi i spróbować sami stworzyć swoją maskotkę.

Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 11:00-12:50. Chętnych zapraszamy z własnym szydełkiem 2,5 mm. Zainteresowanych proszę o kontakt beata.grzegorczyk@zs12.lublin.eu

Plakat z maskotkami na szydełku

Pierwsze zajęcia za nami! Dziewczyny dzielnie walczyły z oczkami łańcuszka.

Ćwiczymy łańcuszek