Informacje - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Zadania psychologa szkolnego:

1. Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.
  2. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych, dotyczących uczniów, w tym, diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.
  3. Wspieranie ucznia z uzdolnieniami.
  4. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
  5. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  6. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
  7. Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
  8. Współpraca z pedagogiem szkolnym, nauczycielami oraz instytucjami wspierającymi szkołę.

Głównym adresatem wszelkich moich działań jako psychologa w szkole jest uczeń.

Centrum Psychologii Euro -Medica

Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro-Medica

W Lublinie rozpoczęła działalność nowa poradnia psychologiczno-psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. Pomoc świadczona jest bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ i nie wymaga skierowania.
Świadczenia obejmują:

• kompleksową diagnozę psychologiczną
  • poradę psychologiczną
  • psychoterapię (indywidualna. grupowa oraz rodzinna)
  • pomoc terapeuty środowiskowego.

Telefon: 519 059 242 (w godzinach 9:00-18:00)
Online: euro-medica.pl
Adres Poradni: Lublin ul. Kawaleryiska 10

Gdzie szukać pomocy?

1. 116123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych. Można dzwonić codziennie od poniedziałku do niedzieli z wyjątkiem dni świątecznych, w godzinach 14.00-22.00
  2. 116111 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Można dzwonić codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-02.00.
  3. 800 70 2222 Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - bezpłatny telefon czynny całą dobę (24h).
  4. 800121212 Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka. Codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:15-20.00. Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą rownież dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.
  5. 226350954 Telefon zaufania dla osób starszych. Można dzwonić w poniedzałki, środy i czwartki w godzinach 17.00 - 20.00. Dyżur na temat choroby Alzheimera: środa w godz. 14.00-16.00

Zwróć się do psychologa, gdy:

• masz problem i nie potrafisz sobie z nim poradzić
  • czujesz się samotny i nierozumiany
  • coś Cię niepokoi, smuci, przygnębia
  • masz problemy rodzinne
  • nie potrafisz porozumieć się z kolegami
  • masz problemy w szkole
  • wiesz o problemach przyjaciół, ale nie wiesz jak im pomóc
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
  • po prostu chcesz porozmawiać 🙂

Rodzicom psycholog szkolny jest potrzebny, gdy: