Wizyta klasy 7b na spektaklu ,,Pierwiastki życia" poświęconemu Marii Skłodowskiej-Curie - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 08.04.2024, 19:03

8 kwietnia klasa 7b miała okazję uczestniczyć w niezapomnianym spektaklu pt. "Pierwiastki życia", poświęconym życiu i dokonaniom Marii Skłodowskiej-Curie. Spektakl ten został zrealizowany przez studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z okazji jubileuszu 80-lecia uczelni.

grupowe zdjecie przed spektaklem

Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie nie tylko poruszyła serca uczestników, lecz także zainspirowała do refleksji nad jej niezwykłym dorobkiem naukowym i osobistymi wyzwaniami. Spektakl zachwycił przepiękną scenografią, fantastycznymi rolami aktorskimi oraz oryginalnym przedstawieniem postaci Marii Skłodowskiej, która jako posąg i symbol opowiadała o swoim życiu oraz o trudach bycia rzeźbą.

Niebywałym elementem było zaangażowanie publiczności w spektakl, co uczyniło doświadczenie jeszcze bardziej atrakcyjnym. Uczniowie byli zapraszani na scenę, gdzie bezpośrednio mogli uczestniczyć w wydarzeniach, co dodatkowo wzbogaciło ich doświadczenie teatralne.

Przedstawienie "Pierwiastki życia" nie tylko przybliżyło postać Marii Skłodowskiej-Curie, lecz również podkreśliło jej niezwykłe osiągnięcia naukowe. Maria Skłodowska, laureatka dwóch Nagród Nobla za badania nad promieniotwórczością oraz odkrycie pierwiastków radu i polonu, stanowi doskonały przykład siły determinacji i pasji w osiąganiu celów naukowych.

Dodatkowo, spektakl poruszył temat trudności, jakie musiała pokonać Maria Skłodowska-Curie jako kobieta w męskim świecie nauki. Jej wybór studiów w Paryżu oraz sprzeciw wobec tradycyjnych ról społecznych dla kobiet stanowiły inspirujący przykład odwagi i determinacji.

Warto podkreślić, że sztuka "Pierwiastki życia" to nie tylko dynamiczna narracja, lecz także harmonijne połączenie muzyki, choreografii i scenografii, co sprawiło, że doświadczenie to było niezapomniane.

Dla uczniów klasy 7b wizyta na tym spektaklu była nie tylko lekcją historii i nauki, lecz także inspiracją do dalszego rozwoju oraz docenieniem siły pasji i determinacji w osiąganiu celów życiowych.

Agnieszka Moskal

Jolanta Bruno