Walentynki w naszej szkole - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 14.02.2024, 18:17

Walentynki w naszej szkole

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni.

Walentynki w ZS 12

Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.13 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a następnego dnia kartki zostały doręczone do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Samorząd Uczniowski zorganizował Kiss cam, aby w tym dniu pełnym miłości, przyjaźni i sympatii nasi uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapozować do wyjątkowych zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za udział w szkolnych walentynkach i każdemu życzymy dużo miłości.