Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- grupa Stokrotek - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 14:17

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- grupa Stokrotek

zdjęcie dzieci na ścieżce sensorycznej

10 kwietnia grupa Stokrotek wzięła udział w Niebiesiech Igrzyskach, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Niebieskie Igrzyska pokazują jak wspaniale dzieci z autyzmem mogą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem elementów integracji sensorycznej.
Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z hymnem Niebiesiech Igrzysk. Grupa Stokrotek zorganizowała równego rodzaju stacje aktywności. Pierwszym etapem była ścieżka sensoryczna, gdzie dzieci mogły przejść się po kamieniach, piasku, mące, wodzie, kisielu i szyszkach. Drugim etapem była stacja z różnymi masami plastycznymi. Kolejna stacja aktywności zawierała elementy sportowe z wykorzystaniem ławeczki sportowej, drabinki piłkarskiej, woreczków
sensorycznych oraz tunelu. Przy następnej stacji dzieci miały możliwość rozwijać motorykę małą poprzez chwytanie kulek w palce i segregowanie w odpowiednie kubeczki. Uczestniczyły również w grze zmysłów „gorące gary”, w której mieli rozpoznać zapachy produktów zamkniętych w małych garnuszkach. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie na twarzy niebieskiego motyla, który jest symbolem świadomości o autyzmie. Nasze dzieci miały również okazję pobawić się przy użyciu smart floor.
Dziękujemy Rodzicom za ubranie dzieci w kolorze niebieskim.

Koordynatorem akcji była Agnieszka Krzywicka.