Świat widziany inaczej - 2f "oswaja" autyzm - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img Klasy I-III
Tag img 10.04.2024, 22:11

Świat widziany inaczej - 2f "oswaja" autyzm

Niebieskie Igrzyska stały się okazją do rozmów o autyzmie. Jak się okazało, wiedza dzieci na ten temat nie jest zbyt duża.

Zdjęcie grupowe

Niektórzy mylili autyzm z astmą, a dla innych był rodzajem empatii i tolerancji. Uczniowie klasy 2f na dzisiejszych zajęciach starali się zrozumieć, w jaki sposób postrzegają świat osoby ze spektrum. W zdobywaniu tej wiedzy pomógł film o autyzmie oraz doświadczenie polegające na wąchaniu wielu zapachów jednocześnie. Bardzo chętnie wzięli też udział w aktywnościach przygotowanych przez p. Kasię i p. Edytę na korytarzu edukacji wczesnoszkolnej. Podsumowaniem zajęć było wspólne przygotowanie plakatu, w którym dominował kolor niebieski oraz narysowane przez dzieci ludziki - każdy inny, ale każdy potrzebny.