St. Patrick’s Day- Dzień Św. Patryka - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 08.03.2024, 09:39

St. Patrick’s Day- Dzień Św. Patryka

Jak co roku, na całym świecie, dnia 17 marca obchodzone jest irlandzkie święto narodowe, czyli Dzień Św. Patryka. W tym roku w naszej szkole Dzień Świętego Patryka obchodzimy 18 marca. Tego dnia czeka na uczniów wiele rozmaitych atrakcji.

Święto patrona Irlandii

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zachęcamy więc wszystkich do ubrania się tego dnia na zielono! Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony. Tego dnia dzieci składają sobie życzenia, ozdabiają domy i szkoły koniczynkami, tęczami, garnuszkami ze złotem oraz noszą zielone kapelusze. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawach i konkursach czekających na uczniów tego dnia.

Z tej okazji również zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w Konkursie na najciekawsze nakrycie głowy związane z Dniem Świętego Patryka.

Najważniejsze zasady:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1- 3 SP.
  2. Konkurs polega na wykonaniu nakrycia głowy związanego z Dniem Świętego Patryka (praca przestrzenna).
  3. Termin oddawania prac upływa 15 marca 2024 r.
  4. Podpisane prace oddajemy swoim nauczycielom języka angielskiego lub do sali 105.

Wymagania:

• pracę konkursową wykonuje jedna osoba,
  • nakrycie głowy powinno zawierać kolor zielony,
  • musi być zrobione własnoręcznie,
  • powinno zawierać elementy charakterystyczne dla Irlandii oraz jej tradycji,
  • powinno być oryginalne i ciekawe.

Cele konkursu:

• zainteresowanie uczniów Irlandią i jej tradycjami
  • propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze
  • motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy o Irlandii
  • wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się w języku angielskim
  • rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia
  • rozwijanie zdolności plastycznych
Qouote icon
Be Irish fore one day and join us!

Anna Karczmarz-Broda
Dominika Olejnik