„OSWAJAMY AUTYZM” podczas zmagań na ściance wspinaczkowej - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 20:47

„OSWAJAMY AUTYZM” podczas zmagań na ściance wspinaczkowej

Zadaniem uczestników było pokonanie dwóch torów ścianki wspinaczkowej w jak najkrótszym czasie. Do zmagań zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej (10 osób z klas od 1 do 3) neurotypowych, ze spektrum autyzmu oraz z innymi niepełnosprawnościami.

Niebieskie igrzyska

Pokazaliśmy, jak wspaniale dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w zmaganiach wspinaczkowych. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i dali z siebie 120 % możliwości. Zmagania na ściance przebiegały w sposób bezpieczny i z zachowaniem ducha fair play W organizacji przedsięwzięcia wspierały nas studentki - wolontariuszki z UMCS w Lublinie.

Za realizację przedsięwzięcia oraz asekurację uczestników odpowiadali:
Bartłomiej Wiśniewski i Konrad Figiel.