Niebieskie Igrzyska z klasą III c - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 21:55

Niebieskie Igrzyska z klasą III c

11 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy III „c” z okazji Niebieskich Igrzysk zaprosili terapeutów Integracji Sensorycznej z naszej szkoły: p. Elżbietę Niedźwiedź i p. Michała Namiotę na praktyczne zajęcia, by pomogli im „oswoić autyzm”, poznać go i zrozumieć.

Niebieskie igrzyska

Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie, będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji i wzmacnianiu więzi. W tym dniu zabawa rozpoczęła się od wspólnych rozgrywek w boccia, w których uczestniczyły dzieci z klasy III „c” oraz koledzy z innych klas, a sędzią był pan Michał Namiota. Część dzieci kibicowała zawodnikom. Były również cheerleaderki, które zagrzewały zawodników do aktywnego działania, rozbudzając w nich ducha sportowego. Panie nauczycielki: p. Małgorzata Kędzierska, p. Wioletta Madejczyk-Gębka oraz p. Elżbieta Niedźwiedź również mogły spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej, stanowiąc odrębną drużynę. Zabawa była przednia. Na koniec pan dyrektor Lucjan Miciuk wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz medale za uzyskane sukcesy. Był też czas na wspólną sesję zdjęciową. Po zawodach i chwili przerwy uczniowie klasy III „c” wzięli udział w zajęciach o tematyce autyzmu, które przeprowadził pan Michał Namiota i pani Elżbieta Niedźwiedź. Wspólnie obejrzeli film „AUTYZM” https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080, rozmawiali o autyzmie, wrażliwości sensorycznej, zmysłach i stymulacji wielozmysłowej.
Na koniec w Sali do Integracji Sensorycznej, doświadczając świata za pomocą różnych zmysłów, rozmawiali o szacunku dla drugiego człowieka, tolerancji i akceptacji dla inności. Bo przecież „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

Dziękujemy pani Elżbiecie Niedźwiedź i panu Michałowi Namiota za przeprowadzoną lekcję o autyzmie, zmysłach i wrażliwości sensorycznej oraz za wspólną zabawę.

Wychowawca klasy:
Małgorzata Kędzierska