"Niebieskie Igrzyska w przedszkolu" - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 13:17

"Niebieskie Igrzyska w przedszkolu"

Dzieci chodzą po kamykach sensorycznych

Dnia 11 kwietnia w przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska.
W zabawie udział wzięło 8 grup:
Motylki
Świerszce
Pszczółki
Gwiazdeczki
Biedronki
Żuczki
Koniczynki
Dzwoneczki
Niebieskie Igrzyska są ogólnopolskim wydarzeniem będącym częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wiodącym kolorem całego wydarzenia jest kolor niebieski jako znak solidarności z osobami z autyzmem.
Przedsięwzięcie miało charakter sportowo – rekreacyjny, którego celem było pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Przygotowane konkurencje służyły integracji, rozwijaniu oraz umacnianiu więzi. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych Niebieskich Igrzyskach w przyszłym roku szkolnym.

Koordynatorem akcji była Wioleta Kowalczuk