Niebieskie Igrzyska w klasie 6F - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 18.04.2024, 07:58

Niebieskie Igrzyska w klasie 6F

W ramach Niebieskich Igrzysk w klasie 6F przeprowadzona została pogadanka na temat: Czym jest zaburzenie ze spektrum autyzmu. Przybliżyłam uczniom przykłady częstych zachowań u osób z ASD.

Niebieksie igrzyska w 6f

Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, po obejrzeniu zostały poruszone tematy dotyczące autyzmu, różnorodności i tolerancji. Wspólnie z uczniami zrobiliśmy gazetkę z przygotowanych przeze mnie materiałów na korytarzu szkolnym przy pokoju nauczycielskim. Na koniec wraz z dwoma uczniami ze spektrum autyzmu uczestniczyliśmy w części sportowej Niebieskich Igrzysk, grze ,,Boccie'' zorganizowanej przez Pana Michała Namiotę i Panią Elżbietę Niedżwiedż. Gra dostarczyła nam wiele satysfakcji i utwierdziła w przekonaniu, że nie wyniki są najważniejsze aie wspólnie bycie z sobą, dobra zabawa, uśmiech i radość.

Violetta Madejczyk-Gębka