NIEBIESKIE IGRZYSKA W KLASIE 5A - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 18.04.2024, 07:45

NIEBIESKIE IGRZYSKA W KLASIE 5A

W dniu 10 kwietnia 2024 r. w klasie 5a - 22 uczniów wzięło udział
w niebieskich igrzyskach. Jest to forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Na zdjęciu uczniowie oglądają film animacyjny o autyzmie

Uczniowie w tym dniu ubrali się na niebiesko. Jako symbol solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.
Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.
Uczniowie rozpoczęli zajęcia od ułożenia puzzli, które ułożyły się w słowo „autyzm”. Następnie odsłuchali hymn, obejrzeli prezentację multimedialną oraz film dotyczący autyzmu. Dowiedzieli się że, światowej sławy ludzie tacy jak Lionel Messi, Albert Einstein , Eleon Musk, Isaac Newton czy też Thomas Edison to osoby ze spektrum autyzmu.
Uczniowie odcisnęli na białej kartce papieru swoje dłonie tworząc w ten sposób wielkie niebieskie serce, lewą dłonią malowali parasol a następnie dzielili się wrażeniami odnośnie trudności wykonanego zadania, wyszukiwali szklane kuleczki ukryte wśród licznych innych kulek. Zabaw było wiele, które dawały uczniom sporo radości ale także zrozumienia oraz wsparcia dla kolegów i koleżanek ze spektrum autyzmu.

Ewa Kotulska-Czerniec