Niebieskie Igrzyska w klasie 2c - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 20:40

Niebieskie Igrzyska w klasie 2c

11 kwietnia z okazji obchodów Niebieskich Igrzysk, klasa 2c (20 osób) uczestniczyła w warsztatach poświęconych spektrum autyzmu, podczas których eksplorowali różne aspekty percepcji sensorycznej.

Niebieskie igrzyska

Uczniowie aktywnie brali udział w zadaniach, które angażowały ich zmysły dotyku, w tym poszukiwanie ukrytych przedmiotów i badanie różnych tekstur. Poszukiwanie ukrytych przedmiotów w pudełku z ryżem było nie tylko zabawną grą, ale również sposobem na zrozumienie wyzwań związanych z koncentracją i percepcją wzrokową. Poprzez rozpoznawanie zapachów, uczniowie doświadczyli, jak subtelne bodźce mogą mieć znaczenie dla osób z autyzmem. Ścieżka sensoryczna pozwoliła im na eksplorację różnych powierzchni i doznań, jakie mogą być istotne dla komfortu osób z autyzmem. Te warsztaty były nie tylko edukacyjne, ale także budujące empatię, pomagając uczniom lepiej zrozumieć różnorodność ludzkich doświadczeń. Była to inspirująca lekcja, która promowała akceptację i wsparcie dla osób z autyzmem w społeczeństwie.

Realizator przedsięwzięcia: Patrycja Kulińska