"Niebieskie Igrzyska" w grupie Mróweczek - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 12:37

"Niebieskie Igrzyska" w grupie Mróweczek

zdjęcie grupowe z Niebieskich Igrzysk

10. kwietnia 2024r. przedszkolaki z grupy „Mróweczki” wzięły udział w „Niebieskich Igrzyskach”. Tego dnia cała grupa „świeciła na niebiesko” w ramach solidarności z osobami autystycznymi. Maluszki miały okazję wziąć udział w dwóch warsztatach edukacyjnych:  „Jesteśmy różni” i „Pomagamy sobie”, podczas których dowiedziały się, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy a dzięki temu, że różnimy się od siebie świat jest barwny i ciekawy. Dowiedziały się także, że są wśród nas dzieci posiadające różne trudności, którym trzeba pomagać i wspierać. Była to świetna lekcja tolerancji, akceptacji i zrozumienia. Nie zabrakło też kreatywnych zabaw, dzieciom szczególnie podobało się spontaniczne malowanie farbą na streczu. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom ubrań w kolorze niebieskim :)

Koordynatorem akcji była Anna Małecka i Ewelina Brońska