Niebieskie Igrzyska w edukacji wczesnoszkolnej - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 20:36

Niebieskie Igrzyska w edukacji wczesnoszkolnej

Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu! Takie hasło towarzyszy nam przez cały miesiąc.

Niebieskie Igrzyska

Akceptacja i empatia wobec osób w spektrum są kluczowe dla budowania pozytywnych relacji oraz wspierania ich rozwoju. Jedną z inicjatyw Niebieskich Igrzysk były warsztaty dla edukacji wczesnoszkolnej. W klasie 3a przeprowadzona została lekcja poświęcona osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Jak być dobrym przyjacielem osoby w spektrum”. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi trudnościami borykają się osoby nieneurotypowe oraz jakie mogą mieć „supermoce”. Dzięki zaangażowaniu uczniów klas 3a, 3d, 3e oraz 3f, powstała galeria prac związana z symbolami autyzmu, które ozdabiają korytarz edukacji wczesnoszkolnej. 10 kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli okazję zapoznać się z informacjami nt. autyzmu i zespołu aspergera oraz wziąć udział w przygotowanych doświadczeniach sensorycznych.
Klasy 1b, 1c, 2a, 2c, 2e, 2f, 3a i 3b świetnie poradziły sobie z zadaniami, uświadamiając sobie jak mogą funkcjonować osoby z zaburzeniami sensorycznymi.
Na koniec uwieczniliśmy niebieskie stroje uczniów podkreślając, że w tym dniu wszyscy byliśmy „Razem dla Autyzmu”!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Katarzyna Pochylczuk-Łobejko
Edyta Wiśniewska