Niebieskie Igrzyska – rywalizacja sportowa dla najmłodszych - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 17.04.2024, 07:45

Niebieskie Igrzyska – rywalizacja sportowa dla najmłodszych

MEDALIŚCI USTWILI SIĘ GRUPA

W ramach Niebieskich Igrzysk zorganizowaliśmy „małą rywalizację:” sportową dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Wzięły w niej udział dzieci neurotypowe, ze spektrum autyzmu oraz dzieci z innymi niepełnosprawnościami, które na co dzień uczęszczają na zajęcia terapeutyczne w ramach rewalidacji, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Jako terapeuci mamy przyjemność prowadzić z nimi te zajęcia i wiemy, że udział w igrzyskach jest im bardzo potrzebny, by budować ich poczucie wartości własnej i przełamywać różnorodne bariery.
Rywalizacja odbywała się na torze przeszkód, do budowy którego wykorzystaliśmy nowoczesny sprzęt terapeutyczny, który na co dzień znajduje się na wyposażeniu sali doświadczania świata.
Tor przeszkód obejmował:

•  przechodzenie po różnorodnych dyskach sensorycznych (różne faktury, wysokości)
  •  przechodzenie przez przeszkody (beczki, ławki)
  •  skoki na trampolinie
  •  przeciskanie przez maglownicę
  •  rzuty woreczkami do celu
  •  jazdę na rowerkach terapeutycznych.

Podczas rywalizacji małym zawodnikom towarzyszyli kibice z przedszkolnej grupy Słoneczek, którzy dopingowali swoich kolegów i motywowali do pokonywania swoich słabości, których nie zabrakło.
Każdy z zawodników z powodzeniem pokonał wyznaczony tor przeszkód i otrzymał z rąk
dyr. Beaty Owczarek pamiątkowe dyplomy i medale – specjalnie przygotowane na tę okazję.
W naszym działaniu wspierały nas ważne w Lublinie ośrodki diagnostyczne – patroni honorowi Niebieskich Igrzysk w ZS 12:

•  Fundacja ALPHA
  •  Zespół Poradni nr 3
  •  Insignis Centrum Edukacji i Wspierania w Rozwoju Dziecka

Sponsorem i fundatorem nagród dla wszystkich małych uczestników igrzysk była Rada Rodziców Zespołu Szkół.
Wspierały nas również koleżanki Słoneczek:
Małgorzata Chojnacka
Beata Kołodziejczyk
Ewelina Strojek
Adriana Mazowiecka-Michalska

Zadanie zostało zrealizowane przez terapeutów - koordynatorów Niebieskich Igrzysk w ZS nr 12: Elżbietę Niedźwiedź i Michał Namiotę.