Niebieskie Igrzyska- one nas połączyły! Niebieskie Igrzyska- Jesteśmy z jednej drużyny- Biedronki - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 16.04.2024, 16:30

Zdjęcie grupowe w niebieskich koszulkach

te słowa pochodzą z hymnu Niebieskich Igrzysk który śpiewany był przez dzieci z grupy Biedronek 9.04-15.04.2024r.
Tak właśnie Przedszkolaki bardzo mocno akcentują szacunek dla wszystkich osób niepełnosprawnych, szczególnie osób z autyzmem. Aby zrozumieć uczucia jakie mogą towarzyszyć osobom autystycznym Przedszkolaki obejrzały animację o tym jak świat postrzegają bardzo wyjątkowi „Autyści”. Po obejrzeniu wywiązała się rozmowa, na temat szacunku i dzielenia świata z każdym człowiek bez względu na chorobę. Kolor niebieski zagościł w grupie Biedronek zarówno w sali oraz stroju. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach kulinarno- warsztatowych: przygotowaniu gofrów z niebieską bitą śmietana oraz niebieskimi dodatkami, niebiesko-szafirową galaretką z owocami. Dzięki niebieskim balonom Biedronki fantastycznie się bawiły i wykonywała ćwiczenia w parach polegające na wsparciu, współpracy i życzliwości. Z wykonanej przez Dzieci niebieskiej sensorycznej masy plastycznej ulepione zostały przepiękne kształty. I tak upłynął fantastyczny i pełen radosnej energii tydzień. Nie możemy doczekać się kolejnego roku i kolejnej edycji Niebieskich Igrzysk. Do zobaczenia za rok.

​ Koordynatorzy:
​ Ewa Kowalik