Niebieskie Igrzyska - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 09.04.2024, 22:28

Niebieskie Igrzyska

W dniach: 9 – 12.04.2024r. w naszej placówce będą odbywać się Niebieskie Igrzyska (przedsięwzięcie o zasięgu ogólnopolskim) jako forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Niebieskie Igrzyska - plakat

Jest to wydarzenie o charakterze sportowym i edukacyjnym. Wezmą w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego.

Do udziału w Igrzyskach zapraszamy dzieci neurotypowe, ze spektrum autyzmu oraz dzieci z innymi niepełnosprawnościami.

Niebieskie Igrzyska mają za zadanie pokazać, jak wspaniale dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych i wspólnotowych.

Mają też pomóc wszystkim uczniom i rodzicom „OSWOIĆ AUTYZM” – lepiej go poznać i zrozumieć.

Organizator Główny Niebieskich Igrzysk: Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku

Koordynatorzy Niebieskich Igrzysk w ZS nr 12: terapeuci Elżbieta Niedźwiedź i Michał Namiota