Konto ucznia - aktualizacja haseł - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 12.03.2024, 17:56

Konto ucznia - aktualizacja haseł

Pamiętaj o bezpieczeństwie w sieci - zmień hasło bez problemu!

Baner zaloguj się

Aktualizacja hasła

Nasi uczniowie w klasach 4-8 mają dostęp do możliwości założenia konta ucznia, które ułatwia pracę w salach komputerowych, dzięki czemu nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym w sieci. Aby podtrzymać ten stan rzeczy system jest skonstruowany, tak aby co 3-4 miesiące uczniom wyświetlała się instrukcja zmiany starego hasła na nowe. Wielu uczniom wyświetla się ten komunikat podczas pracy z domu. Chciałabym uspokoić - jest to normalne zjawisko, całkowicie bezpieczne.

Założenie konta ucznia

Przy okazji pragnę przypomnieć jak założyć konto ucznia (lub zmienić hasło - instrukcja jest identyczna). Należy po kolei wykonać następujące kroki:

1. Wchodzimy na stronę: https://tiny.pl/cdn51 (link celowo skrócony).

2. Klikamy „przywracanie dostępu do konta”.

3. W puste miejsce wpisujemy e-mail dziecka, który został uprzednio podany wychowawcy, aby Ten/Ta mogła wpisać go do systemu. Bez tego nie będziemy mogli zrobić kolejnych kroków. E-mail najlepiej aby był na gmail.com. Nie może być ten z teamsa (czyli z końcówka edu.pl). Dodatkowo nie może być to tez e-mail na którym rodzic ma konto rodzica aby go nie usunąć.

4. Na podanego emaila otrzymujemy wiadomość z nadanym loginem (pogrubiony).

5. Klikamy w link pod loginem, aby utworzyć nowe silne hasło. Hasło musi mieć:

• 10 znaków,

• jedna duża literę,

• jedną cyfrę,

• znak specjalny.

• w haśle nie może być imienia, ani nazwiska.

1. Mamy login i hasło! Za każdym razem uczeń potrzebuje tego, aby zalogować się do komputera w salach informatycznych. Proszę zalecić dziecku wpisać login i hasło do zeszytu, ponieważ zdarza im się zapomnieć hasło, a niestety wpisują te informację do telefonu.

Aleksandra Wójcicka