Historyczna Gra Terenowa: „Szlakiem Wyklętych” - podsumowanie - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 14.03.2024, 18:54

Historyczna Gra Terenowa: „Szlakiem Wyklętych” - podsumowanie

W ostatnią sobotę (9 marca) w godzinach wieczornych w naszej szkole odbyła się Historyczna Gra Terenowa: „Szlakiem Wyklętych”. Celem gry było uczczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Nagrodzone drużyny w grze Szlakiem Wyklętych

W grze wzięło udział 13 patroli (34 uczniów oraz dwoje absolwentów). Uczniowie wyposażeni w latarki, podróżowali po zaciemnionych korytarzach w poszukiwaniu kolejnych punktów gry. Na czas gry sale lekcyjne otrzymały specjalne nazwy: Archiwum, Śladami historii, Odprawa, Escape Room, Szyfry, Po medale, Szpital polowy, Do raportu, Kartoteka oraz Zrzut. W każdej z sal drużyny rozwiązywały zadania i zagadki tematycznie związane z Żołnierzami Wyklętymi.
Na kilka godzin budynek szkoły stał się miejscem, gdzie uczniowie w ciekawy i wciągający sposób mogli poznać historię naszego kraju.

Ze wszystkich patroli najlepiej zadania wykonały następujące drużyny:

Miejsce 1.

• Kaja Dubiel klasa 5b;
  • Aleksandra Kostka klasa 5e.

Miejsce 2.

• Joanna Sulima klasa 5e;
  • Zofia Tomasik klasa 5e;
  • Nadia Żuk klasa 5e.

Miejsce 3.

• Hanna Kozłowska klasa 4a;
  • Mila Misztal klasa 4a;
  • Stanisław Jabłoński klasa 4a.

Wszyscy uczniowie biorący udział w grze otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Gra terenowa, to duże przedsięwzięcie, które nie mogło by się odbyć bez pomocy uczniów z klas siódmych i ósmych, którzy byli patrolowymi na punktach gry.

Bardzo dziękujemy za pomoc uczniom klas:

7f:

• Miłosz Lipiec;
  • Marcelina Lipiec;
  • Katarzyna Jaglarz.

Wszyscy uczniowie pomagający przy realizacji gry, zostali zaproszeni przez organizatorów na słodki poczęstunek.

Organizatorzy:
Roman Denisiuk