Europejski Dzień Logopedy - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 07.03.2024, 23:15

Europejski Dzień Logopedy

6 marca 2024 r. z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole przeprowadzone zostały konsultacje dla rodziców zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Odbyły się przesiewowe badania logopedyczne z wykorzystaniem m. in. pozyskanego w ramach projektu Aktywna Tablica programu komputerowego - Logopedia Pro, zawierającego testy diagnostyczne. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję przetestować nowoczesny sprzęt, który służy podczas terapii mowy i słuchu w codziennej pracy z uczniem.

Europejski Dzień Logopedy

Interaktywny flipchart, wyposażający gabinety logopedyczne, wraz ze specjalistycznymi programami pozwalają na dynamiczną naukę poprawnej wymowy oraz rozwijają umiejętności komunikacyjne w sposób atrakcyjny i angażujący. Te innowacyjne metody wspierają efektywną terapię logopedyczną i motywują dzieci w sposób nowoczesny do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
Obchody Dnia Logopedy pozwalają zwiększać świadomość i uważność kierowane na mowę i komunikację międzyludzką, która we współczesnych czasach – czasach nastawionych na obraz, multimedia, przybiera nowy wymiar i stawia nowe wyzwania.

Logopedki
Brzezińska Eliza