Dzień św. Patryka - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 21.03.2024, 08:16

Dzień św. Patryka

Zdjęcie - dzień św. Patryka

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole dzień św. Patryka, biskupa, patrona Irlandii. Obchody te, to jeden z elementów kształcenia kulturowego, rozwijania i poszerzania wiedzy o historii i kulturze krajów anglojęzycznych. Kształtujemy też u naszych uczniów postawę szacunku i tolerancji wobec innych kultur i narodów, ich symboli , wierzeń i tradycji. Dominującym kolorem w tym dniu był zielony, tradycyjny kolor Irlandczyków. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele założyli zielone ubrania. Na społeczność szkolną czekały również słodkości, zielone babeczki, które rozeszły się w błyskawicznym tempie, cukierki oraz zagadki dotyczące Irlandii. Niesamowitej zabawie i wielu wspaniałym w tym dniu atrakcjom przygotowanym przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły, towarzyszył konkurs plastyczny w klasach 1-3 na najciekawsze nakrycie głowy z elementami kultury lub historii quot; zielonej wyspy quot;. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie, przygotowanie zagadek, ciekawostek, plakatów i  dekoracji.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu na najciekawsze nakrycie głowy związane z Dniem Świętego Patryka.

I miejsce: Szymon Kamiński IIe
II miejsce: Kuba Piórkowski IIe
III miejsce: Franciszek Skiba IIf,
Mateusz Małodziński IIId

Wyróżnienia:

Kinga Strokoń Ic
Paweł Lato Ic
Olaf Kostyła IIe
Zosia Furman IIf

Zachwyceni pomysłowością dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i pracę. Wasze prace były naprawdę wyjątkowe tak jak sam Dzień Świętego Patryka, który odbył się w naszej szkole. Gratulacje. To wasza zasługa.

Anna Karczmarz - Broda

Dominika Olejnik