Charytatywna zbiórka książek - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 03.04.2024, 18:26

Charytatywna zbiórka książek

Od 3 do 22 kwietnia 2024 r. nasza szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym w ramach Charytatywnej Zbiórki Książek Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane.

Zbieramy książki nowe i używane

Cele akcji to: Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.

Na terenie Zespołu Szkół (przy wejściu do szatni, świetlicy oraz w szkolnej bibliotece) ustawione zostały pudełka do których można wkładać książki.

Dla szkół, które zbiorą największą ilość książek przewidziane są nagrody.

Przyjmowane są książki które:

• nie mają ubytków w ilości stron;
  •  nie są poplamione, zabrudzone lub zmoczone;
  •  nie są pokreślone lub/i nie mają zaznaczeń;
  • nie mają bardzo wyraźnych śladów używania;
  •  są aktualne (nie zbieramy np. książek prawniczych, kodeksów, ustaw wydanych przed 2012 r., vademecum, repetytoriów, kart pracy wydanych przed 2017 r.);
  • nie są podręcznikami do podstawówki i gimnazjum;
  •  są aktualnymi podręcznikami do szkół ponadpodstawowych (wydane po 2017 r.);
  • nie są książkami w języku rosyjskim oraz Harlequinami.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i pomoc w zbiórce!

Koordynatorzy konkursu

Aneta Dams