3 c w Domu Koziołka - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 21.03.2024, 20:59

3 c w Domu Koziołka

20 marca uczniowie klasy III C odwiedzili Dom Koziołka Lubelskiego. Po dotarciu na miejsce uczniowie zapoznali się z historią herbu Lublina, który przez wieki zmieniał swój wygląd. Poznali też dzieje czarciej łapy.

Zdjęcie grupowe

Każdy mógł przyłożyć rękę, porównując swój rozmiar do wyżłobionego odbicia. Mnóstwo zabawy było przy zawodach dojenia kozy. Zwyciężczynią okazała się Ala W. Panie nauczycielki też mogły wypróbować swoje umiejętności w tej dziedzinie. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocy dzieci wzięły udział w krótkich warsztatach, na których ozdabiały pisanki. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kamyczek przynoszący szczęście, świecący w nocy. Oczywiście nie obyło się bez zakupu drobnych pamiątek. Czas pobytu w Domu Koziołka Lubelskiego upłynął szybko w radosnej atmosferze.

Wychowawca klasy:
Małgorzata Kędzierska