Zespół Szkół nr 12 zwycięzcą 4. edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 26.05.2024, 19:57

Zespół Szkół nr 12 zwycięzcą 4. edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła jest jedną z 24 szkół, które będą pracowały nad rozwojem partycypacji uczniowskiej poprzez realizację Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Konferencja inaugurująca projekt Szkolne Budżety Obywatelskie, odbyła się 24 maja 2024 r. w hotelu Arche przy ul. Zamojskiej w Lublinie podczas której reprezentacja naszej szkoły: Aneta Dams - wicedyrektor szkoły, opiekun Samorządu Uczniowskiego, koordynator merytoryczny projektu, Kamil Stefaniak - nauczyciel wychowania fizycznego, opiekun Samorządu Uczniowskiego, Natalia Sugier oraz Julia Wójcik - uczennice zaangażowane w realizację projektu uczestniczyła w warsztatach integracyno - informacyjnych.

logo

Projekt Szkolne Budżety Obywatelskie ma na celu promowanie aktywności obywatelskiej wśród uczniów oraz umożliwienie im realizacji własnych inicjatyw, które przyczynią się do poprawy życia szkolnej społeczności. Dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli zrealizować wiele wartościowych projektów, które wzbogacą naszą szkołę i pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności oraz zaangażowanie społeczne.

Szkolne Budżety Obywatelskie to finalista europejskiego konkursu The Innovation in Politics Awards 2024 w kategorii Demokracja. Jury składające się z 1086 obywateli Europy uznało SBO za wybitny przykład innowacji politycznej w Europie. Spośród 334 zgłoszeń z 26 różnych krajów, 314 zakwalifikowało się do finału. The Innovation in Politics Institute jest międzynarodową organizacją pozarządową, która identyfikuje, rozwija i wdraża innowacje w polityce dla wzmocnienia demokracji w Europie i poza nią.

Konkurs finansowany jest ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach inicjatywy „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” oraz ze środków Miasta Lublin.

Gratuluję wszystkim zaangażowanym w projekt i dziękuję za wsparcie!

Aneta Dams

Wicedyrektor szkoły ds. klas I-III