Wyniki konkursu literackiego "Pasja pisania" - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 17.06.2024, 10:00

Wyniki konkursu literackiego "Pasja pisania"

Na przełomie maja i czerwca w ZS nr 12 w Lublinie odbyła się II edycja "Językowego konkursu literackiego" z cyklu "Pasja pisania".

Wielojęzykowy konkurs literacki

Celem konkursu było:
- propagowanie twórczości literackiej
- rozwijanie kompetencji językowych i literackich
- uwrażliwienie uczniów na piękno i bogactwo języka
- rozwijanie pasji i zainteresowań uczniowskich
Konkurs adresowany był do uczniów kl. 4 - 8, a jego temat okazał się niezwykle inspirujący. Uczestnicy mieli wyobrazić sobie i opisać dzień, w którym zostali dyrektorami szkoły. Pomysłów na ujęcie tematu, jak i form pracy było wiele, dlatego jury w osobie Pani Justyny Semczuk - nauczycielki języka polskiego oraz Pani Doroty Szostak - nauczycielki języka ukraińskiego miało trudny orzech do zgryzienia, podczas wyboru zwycięzców. Ostatecznie na podium uplasowały się trzy uczennice, których prace najbardziej spodobały się oceniającym:

• I miejsce - Antonina Wdowiak ( kl.5a)
  • II miejsce - Oliwia Klajnert (kl.5a)
  • III miejsce - Julia Wójcik (kl.7d)

Wyróżniona została także praca Bartosza Kryczki - ucznia kl. 7d.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu. Publikujemy prace wyróżnionych uczniów i zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Organizatorki:
Justyna Semczuk