Ogólnopolski Konkurs Filmowy - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Tag img 19.06.2024, 20:53

Ogólnopolski Konkurs Filmowy

Z okazji nadchodzących wakacji Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza serdecznie wszystkich uczniów lubelskich szkół do uwiecznienia na filmach swoich wakacyjnych podróży i udziału w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący województwo lubelskie.

Baner konkurs filmowy

W poprzednich edycjach konkursów laureaci byli w każdym wieku – zarówno pełnoletni, jak i młodzi ludzie ze szkół podstawowych i średnich. W ubiegłym roku w konkursie filmowym wyróżniono animację poklatkową wykonaną przez młodzież z Domu Kultury w Krasnymstawie. Wartością dodatnią tego konkursu jest możliwość wykonania filmu w dowolnie wybranej konwencji, gatunku filmowym oraz technice.

Konkurs ma dwie kategorie, w których można zgłaszać Prace Konkursowe:

• film trwający do 15 sekund oraz
  • film trwający od 15 sekund do 3 minut.

Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

• I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł
  • II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł
  • III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł
  • oraz trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby otrzymają również zestaw promocyjny „Lubelskie. Smakuj życie!”. Nagrody są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych. Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2024 r.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie wymaga przesłania Pracy Konkursowej za pomocą jednej z poniższych metod:

1. na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive. Karta Zgłoszenia wraz z Pracą Konkursową należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub dostarczyć osobiście (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”).
  2. za pomocą linku do pobrania z serwisów Wetransfer.com lub Google Drive na adres email: konkurs.filmowy@lubelskie.pl wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartą zgłoszenia. W tytule należy wpisać „KONKURS FILMOWY”.

O szczegóły konkursu można pytać Panią Aleksandrę Wójcicką w sali 128, bądź znaleźć je na stronie klikając w odnośnik: IV Ogólnopolski Konkurs Filmowy. Znajdziecie tam szczegółowe informację o konkursie, takie jak: regulamin, spis poprzednich edycji konkursów, kartę zgłoszenia. Chciałbyś wziąć udział? Skontaktuj się z Panią Olą i pochwal się wysłanym filmem, na pewno zostaniesz pozytywnie nagrodzony na nowy rok szkolny 2024/2025.